بک لینک چیست و چرا باید به آن اهمیت داد

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

فهرست مطلب

بک لینک چیست

بک لینک چیست

لینک سازی را می‌توان یکی از پر بحث‌ترین موضوعات سئو دانست چرا که نظرات زیادی در مورد تاثیرات آن بر سئو مطرح شده.

بک لینک پیوندی است میان دو سایت. به زبان ساده زمانی که یک سایت به سایتی دیگر لینک می‌دهد بک لینک ایجاد می‌شود. از همان اوایل وبلاگ‌نویسی لینک دهی مرسوم بسیار مرسوم بوده و وب‌مسترها با ایجاد پیوند بین سایت‌ها و وبلاگ‌های موجود سعی در جذب ترافیک بیشتر داشتند. ربات‌های موتورهای جستجوی ،در زمان بررسی یک صفحه، لینک‌های موجود در آن را نیز بررسی کرده و به این صفحات لینک شده مراجعه می‌کنند، به این ترتیب، مسیر حرکت ربات‌ها در فضای اینترنت شکل می‌گیرد. از همین رو لینک‌ها مورد توجه موتورهای جستجو نیز قرار دارد.

ابزارها : لینکهای خود را با Link Explorer بررسی کنید

همچنین بخوانید موتورهای جستجو چگونه کار می‌کنند

چرا لینک سازی برای سایت حائز اهمیت است؟

همانطور که گفتیم بک لینک برای موتورهای جستجو و همینطور سئو سایت بسیار مهم است چرا که نشان دهنده “رای اعتماد” از یک سایت به سایت دیگر است. بطور مثال زمانی که سایت شما از یک سایت معتبر(سایت‌های باکیفیت) لینک بگیرد، هنگامی که خزنده‌های گوگل در نتیجه جستجو به سایت شما  سر می‌زنند متوجه لینک و کیفیت آن می‌شوند. در مقاله‌ای دیگر در به روش کار موتورهای جستجو پرداخته‌ایم که می‌توانید بخوانید.

در واقع لینک به سایت شما، راهنمای موتورهای جستجو است که دیگران به محتوای شما لینک می دهند. اگر بسیاری از سایت‌ها به یک صفحه وب یا وب سایت مشابه پیوند دارند، موتورهای جستجو می‌توانند نتیجه بگیرند که آن صفحه ارزش لینک گرفتن را دارد، پس ارزش آن را دارد که در SERP ظاهر شود. بنابراین کسب این بک لینک‌های باکیفیت می تواند تأثیر مثبتی در موقعیت رتبه بندی سایت در لیست جستجو داشته باشد.

کسب بک لینک

کسب بک لینک یکی از مولفه های اساسی SEO خارج از سایت است .روند بدست آوردن این پیوندها با عنوان کسب لینک یا ایجاد لینک شناخته می شود.

برخی از بک لینک ها ذاتاً از بقیه ارزش بیشتری دارند .پیوندهای پیگیری شده از سایت های معتبر، محبوب و پرمخاطب، مطلوب ترین بک لینک برای کسب در نظر گرفته می شوند، در حالی که بک لینک از سایت های کم مصرف و بالقوه ناخواسته ، معمولاً در انتهای دیگر طیف قرار دارند. پیروی از پیوند یا عدم پیوستن آن (به عنوان مثال آیا مالک سایت به طور خاص به موتورهای جستجو دستور می دهد که از عدالت پیوند عبور کنند یا عبور نکنند) قطعاً مهم است ، اما ارزش پیوندهای nofollow را کاملاً تخفیف ندهید. حتی فقط ذکر شدن در وب سایت های با کیفیت می تواند به برند شما رونق ببخشد.

همانطور که برخی از بک لینک هایی که کسب می کنید از بقیه ارزش بیشتری دارند، پیوندهایی که به سایت‌های دیگر ایجاد می‌کنید از نظر ارزش نیز متفاوت هستند. هنگام پیوند دادن به یک سایت خارجی، انتخاب‌هایی که در مورد صفحه‌ای که از آن پیوند می‌دهید (متن صفحه، محتوای آن، قابلیت دسترسی به موتور جستجو و غیره) متن لنگر مورد استفاده خود را انتخاب می‌کنید، خواه پیوند را دنبال کنید یا آن را دنبال نکنید، و سایر برچسب های متا مرتبط با صفحه پیوند دهنده می‌تواند تأثیر زیادی بر روی ارزش شما بگذارد.

تحقیق بک لینک رقابتی

بدست آوردن لینک‌های خارجی می تواند بسیار وقت گیر باشد. سایت های جدید یا کسانی که ردپای کلمات کلیدی خود را گسترش می دهند ممکن است برایشان دشوار باشد که بدانند هنگام ساخت پیوند از کجا شروع کنند. اینجاست که تحقیقات پیوند دهنده لینک رقابتی انجام می شود: با بررسی مشخصات بک لینک (مجموعه صفحات و دامنه های لینک دهنده به یک وب سایت) به رقیبی که قبلاً از نظر کلمات کلیدی مورد نظر شما رتبه خوبی را کسب کرده است، می توانید در مورد ایجاد پیوندی که ممکن است به آنها کمک کند اطلاعات کسب کنید. .ابزار های backlink مانند لینک اکسپلورر می تواند به کشف این لینک‌ها کمک کند، بنابراین شما می توانید و هدف قرار دادن آن دامنه در کمپین لینک ساختمان شما.

انواع بک لینک

لینک سازی هم مانند تکنیک‌های دیگر سئو شامل روش‌های مختلفی است که در زیر می‌توانید به صورت کلی با آن آشنا شوید.
لینک سازی طبیعی
بک لینک‌های پروفایلی
لینک بیلدینگ وبلاگی
لینک سازی در سایت‌های پرسش و پاسخ
لینک سازی در انجمن‌ها و فروم‌ها
بک لینک گرفتن از HARO
لینک سازی از طریق نوشتن پست مهمان
لینک گرفتن از نقد و بررسی‌ها
بک لینک گرفتن از مشتریان

در مقالات دیگر به انواع بک لینک‌ها بیشتر خواهیم پرداخت و در مورد هر کدام از آنها توضیحات بیشتری ارائه می‌کنیم.

مبع: سایت MOZ

آنالیز سئوسایت
مشاوره و آنالیز توسط کارشناسان تیم بازاریابی
شروع کنید
عنوان دوم اسلاید
برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید
اینجا کلیک کنید
عنوان سوم اسلاید
برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید
اینجا کلیک کنید
قبل
بعد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.